Opis ośrodka

Centrum Wypoczynkowe WYSPA ENERGETYK w Polańczyku jest jedynym ośrodkiem w kraju, który położony jest na wyspie. Stałą łączność z lądem zapewnia prom, który dla wielu jest swego rodzaju atrakcją. Przeprawy promowe odbywają się codziennie od godz. 7.00 do 22.00. Jeżeli ktoś kocha wodę, to w Centrum Wypoczynkowym WYSPA ENERGETYK w Polańczyku poczuje się jak w raju – woda jest wszędzie wokół. Poza tym las, czyste powietrze i cisza przerywana śpiewem ptaków, tworzą idealne warunki do wypoczynku.  Na terenie ośrodka znajduje się również restauracja oraz grill z dużą altaną, w której może biesiadować ponad 100 osób.

Przy niskim stanie wody w jeziorze, wyspa staje się półwyspem a wjazd odbywa się lądem po płytach drogowych. 

Na wyspie obowiązuje system parkingowy, pobyt na parkingach jest odpłatny dla osób nie korzystających z usług noclegowych.

DOMKI APARTAMENTOWE

Oferujemy 5 nowych domków, 8 - osobowych, komfortowo wyposażonych, składających się z trzech sypialni, dwóch łazienek, salonu z aneksem kuchennym. Domki posiadają tarasy z widokiem na Jezioro Solińskie.

DOMKI TYPU BRDA

21 domków: 4, 5+1, 7+1 osobowe. Na parterze znajduje się przestronny salon z kominkiem (z wyłączeniem domku nr 5) i TV, kuchnia (lodówka, kuchnia ceramiczna, zestaw naczyń i sztućców) oraz łazienka z prysznicem, natomiast na pierwszym piętrze, na poddaszu znajdują się dwie sypialnie dwu osobowe. 

SPORT I ROZRYWKA

Niespełna minutę drogi od domków znajduje się przystań wodna z  wydzielonym kąpieliskiem. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia żaglówek, rowerków wodnych, kajaków. Można uprawiać praktycznie wszystkie sporty wodne; pływać kajakami, surfować, żeglować lub po prostu leżeć na słońcu… A dla starych „wilków morskich” regaty, na których zmierzysz się z żeglarzami z całej Polski. Jezioro Solińskie to marzenie dla wędkarzy. Łowić można od maja aż do późnej jesieni. Tutaj, jak mało gdzie jest możliwość walki z naprawdę dużą rybą. W sezonie można uczestniczyć w kursach sternika jachtowego, pływania na desce surfingowej, nurkowania, zajęciach animacyjnych.

 

ZASADY POBYTU NA WYSPIE ENERGETYK

I ZAKWATEROWANIA W CENTRUM WYPOCZYNKOWYM

 

Definicje obiektu, podmioty, grupy osób przebywających na Wyspie:

OŚRODEK - Centrum Wypoczynkowe ‘’WYSPA ENERGETYK’’

TURYSTA - osoba nie zakwaterowana na Wyspie

GOŚĆ OŚRODKA - osoba zakwaterowana na Wyspie

REZYDENT WYSPY - osoba korzystająca z pobytu na Wyspie powyżej 30 dni na specjalnych warunkach określonych w Regulaminie Wyspy.

PARTNER - osoba prowadząca działalność gospodarczą na Wyspie

KLIENT - osoba korzystająca z usług świadczonych przez Usługodawców

USŁUGODAWCA – firma  wykonująca pracę, zobowiązania, świadcząca usługi na rzecz Ośrodka, Usługodawców/Partnerów lub Rezydentów.

 • Dojazd na Wyspę odbywa się za pomocą Promu pływającego podczas poziomu wody nie pozwalającego na przejazd po drodze lądowej. Prom każdorazowo jest odpłatny, w obie strony zgodnie z cennikiem Usług Promowych.
 •             Osoby przebywające na Wyspie proszone są o szanowanie zieleni, umieszczanie śmieci w przeznaczonych na to koszach i kontenerach oraz poruszanie się pojazdami mechanicznymi po wyznaczonych drogach.
 • Pojazdami mechanicznymi poruszamy się jedynie po drogach, parkujemy na miejscach do tego wyznaczonych lub wskazanych przez personel Ośrodka. Należną opłatę uiszczamy w Recepcji Ośrodka, paragon zachowując do okazania.
 • Parking jest niestrzeżony i Ośrodek nie odpowiada za pojazdy zaparkowane na jego terenie oraz nie odpowiada za jakiekolwiek szkody spowodowane przez osoby trzecie lub siły wyższe np.(wiatr, burza, woda, ogień, prąd itp.).
 • Parking jest  bezpłatny wyłącznie dla Gości Ośrodka podczas ich pobytu. Do jednego domku lub pokoju przypisane jest jedno miejsce parkingowe, a właściciel kolejnego samochodu przypadającego na jeden domek lub pokój winien uiścić dopłatę w wysokości 5 zł/doba.
 • Na terenie Ośrodka  zabronione jest:
 • zakłócanie spokoju, np. wykonywanie lub odtwarzanie głośnej muzyki w trakcie dnia, zakłócanie ciszy nocnej,
 • rozpalania grilla poza miejscami wyznaczonymi  oraz używania środków pirotechnicznych, lampionów szczęścia, petard itp.
 • zachowanie, które rażąco może zakłócać spokojny pobyt Gościom Ośrodka.
 • Ośrodek świadczy usługi zakwaterowania bez dodatkowych świadczeń wymaganych w obiektach hotelowych. Recepcja jest otwarta w godzinach 9:00 – 17:00.
 • Domki wynajmowane są na doby  hotelowe. Doba hotelowa  rozpoczyna się  o godz. 14:00, a  kończy się  o godz. 10:00 dnia następnego.
 • Po przyjeździe do Ośrodka należy okazać ważny dokument tożsamości  celem dokonania formalności związanych z meldunkiem.
 • Ośrodek zastrzega sobie prawo do odmowy zakwaterowania osobom:
 • będącym pod widocznym wpływem alkoholu lub środków odurzających,
 • które zachowują się agresywnie, w sposób powszechnie uznany za wulgarny.
 • Do korzystania z usług na terenie Ośrodka upoważnia dokonana wcześniej rezerwacja z wniesioną na jej potwierdzenie zaliczką, zgodnie z ustalonymi warunkami rezerwacji wraz uregulowaniem reszty całej brakującej opłaty w dniu przyjazdu w wielkości zadeklarowanego terminu podczas wstępnej rezerwacji, oraz z wniesionymi opłatami dodatkowymi przy dokonywaniu meldunku. Recepcja może zażądać wpłaty kaucji zwrotnej w wysokości 100 zł.
 • Do ceny pobytu wynikającego z cennika należy uiścić opłaty dodatkowe wynikające z naliczenia podczas meldunku, które nie były wcześniej naliczane min.: opłaty miejscowej pobieranej i przekazywanej na konto Gminy, ewentualnej opłaty końcowej za sprzątanie,  opłaty za dodatkowo wydaną pościel, opłaty za dodatkowe osoby w domku, opłaty za psa.
 • Wykonanie usługi polega na przekazaniu czystego i wysprzątanego domku gotowego do użytkowania  poprzez przekazanie jednego kompletu kluczy oraz informacji o wyposażeniu wraz ze stanem technicznym pomieszczeń w obecności personelu Ośrodka.
 • Oddanie domku przez Gościa w dniu wyjazdu następuje poprzez zgłoszenie tego faktu personelowi Ośrodka, który w obecności użytkownika sprawdzi stan techniczny, wyposażenie wszystkich pomieszczeń i przekaże informacje do Recepcji Ośrodka celem odbioru kluczy.
 • Nieuzgodnione z Recepcją pozostanie na terenie Ośrodka po godz. 10:00 (ostatniego dnia pobytu) powoduje konieczność opłacenia należności za następną dobę i nie gwarantuje możliwości przedłużenia pobytu.
 • Wszelkie usterki wynikłe w trakcie użytkowania domku lub pokoju należy zgłaszać na bieżąco personelowi Ośrodka.
 • Uwagi wniesione po zakończeniu usługi lub w dniu wyjazdu nie będą rozpatrzone.
 • Za uszkodzone lub zagubione przedmioty oddane do użytkowania goście  Ośrodka  ponoszą pełną odpowiedzialność materialną.
 • Szkody wynikające z nieprawidłowej eksploatacji wynajmowanych pomieszczeń lub przekazanego mienia ośrodka, a powstałe z winy korzystających z obiektu rozliczane są na miejscu, podczas pobytu.
 • Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w domkach lub pokojach przedmioty wartościowe i środki pieniężne.
 • Zabrania się korzystania w domkach z  własnych urządzeń elektrycznych, butli gazowych, grilli elektrycznych itp. lub jakichkolwiek urządzeń dodatkowych (poza istniejącymi) bez zgody personelu  Ośrodka.
 • W domkach obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu.
 • Na terenie Ośrodka należy zachować ciszę nocną w godzinach od 23:00 do 7:00 rano, z wyjątkiem organizowanych przez sam Ośrodek imprez wcześniej zapowiedzianych i ogłoszonych.
 • Osoby zakłócające spokój, porządek lub korzystające z powierzonego mienia w sposób niezgodny z regulaminem w Ośrodku mogą być z niego usunięte bez prawa do jakiegokolwiek zwrotu poniesionych wcześniej opłat i wszelkich odszkodowań.
 • Osoby niebędące Gośćmi Ośrodka nie mogą nocować w domkach, dopuszcza się możliwość odwiedzin gości w ciągu dnia po zgłoszeniu tego faktu personelowi Ośrodka.
 • Istnieje możliwość zakwaterowania dodatkowej  osoby w domku lub pokoju powyżej ilości określonej w cenniku, ale tylko po zgłoszeniu tego faktu podczas rezerwacji lub po przybyciu na miejsce personelowi Ośrodka, jednakże rezerwujący ponosi opłatę w wysokości 30zł na dobę, od zgłoszonej dodatkowej osoby. Ośrodek nie zapewnia dodatkowego miejsca sypialnego, a dzieci od 6 lat zawsze wliczone są do całkowitego obłożenia domków.
 • Pobyt dzieci i młodzieży do lat 18 w Ośrodku dozwolony jest jedynie pod opieką osób pełnoletnich, które biorą całkowitą odpowiedzialność za ich czyny jako ich opiekunowie bądź rodzice, a także za wszelkie następstwa tych czynów i zaistniałe sytuacje na terenie całego Ośrodka.
 • Zezwolenie na pobyt psów w Ośrodku możliwe jest jedynie po zgłoszeniu tego faktu i otrzymaniu zgody podczas rezerwacji oraz ostatecznie podczas przyjazdu i weryfikacji danego zgłoszenia przez personel Ośrodkaz dokonaną wcześniej rezerwacją za dodatkową dopłatą w kwocie 10zł /doba. Właściciele zobowiązani są do posiadania aktualnej książeczki szczepień psa, sprzątania nieczystości oraz wyprowadzania zwierząt na spacery poza teren Ośrodka. Psy należy utrzymywać wyłącznie na smyczy i z kagańcem. Właściciele zwierząt ponoszą za nie pełną odpowiedzialność odszkodowawczą oraz materialną.
 • W przypadku opuszczenia Ośrodka pojazdem po godz. 17:00 i przed 9:00 należy zgłosić ten fakt personelowi  Ośrodka na dobę przed wyjazdem.
 • Zasady obowiązujące na terenie Ośrodka  podaje się do wiadomości poprzez zamieszczenie:- na stronie internetowej www.solina.pl- do wglądu w recepcji przy zameldowaniu.
 • Osoby przebywające na Wyspie zobowiązują się przestrzegać w/w zasad.

 

PRAWA I OBOWIĄZKI ‘’REZYDENTA WYSPY’’

 1. Rezydent Wyspy na prawo:

a/ otrzymania bezpłatnej karty parkingowej na jeden samochód

b/ ustawienia na okres do 180 dni na wyznaczonym terenie jednego       samochodu, przyczepy lub kampera, namiotu.

c/ opłaty minimum jednego pakietu mediów

d/ bezpłatnego dostępu do budynku sanitarnego /z wyłączeniem natrysków/

e/ gwarancji rezerwacji miejsca na kolejny okres rezydentury

 1. Rezydent ma obowiązek:

a/ zarejestrować swój pobyt na wskazanym terenie

b/ opłacić do 14 dni wszystkie opłaty związane z pobytem na wyspie

c/ opuścić do 14 dni teren wcześniej zajmowany po zakończeniu trwania deklarowanego terminu

d/ przestrzegać zasad obowiązujących na wyspie

e/ nie przekraczać uprawnień wynikających z praw rezydenta wyspy

f/ dbać o czystość, estetykę oraz ochronę środowiska na terenie zajmowanego pola oraz wyspie

g/ brać udział w spotkaniach i akcjach organizowanych dla rezydentów na wyspie

h/ szanować dobra majątkowe PGE Energia Odnawialna S.A

i/ stosować się do uwag kierownictwa ZEW Solina- Myczkowce

 1. PGE Energia Odnawialna S.A Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce jako właściciel wyspy /OŚRODEK/ zachowuje sobie prawo do usunięcia pozostawionych rzeczy lub mienia na koszt rezydenta po upływie terminu pobytu.
 2. W przypadku nie wywiązywania się z obowiązków OŚRODEK ma prawo do upomnienia REZYDENTA WYSPY o usunięcie przyczyny sporu. Brak reakcji spowoduje decyzję o ograniczeniu terminu pobytu i opuszczeniu wyspy.

 

 

pgeeo_solina_site