IV Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie USTYAN oraz PGE EO S.A – Warszawa ZEW Solina Myczkowce w Solinie.

TERMIN I MIEJSCE:

29 sierpnia 2020 r., godz. 11.00. Zawody odbędą się w ramach cyklicznej, trzydniowej imprezy „Zakończenie Solińskiego Lata 2020” – 28-30 sierpnia 2020 r. 

TRASA ZAWODÓW:

Bieg odbędzie się na zróżnicowanej, dobrze oznaczonej, choć nieatestowanej trasie poprowadzonej malowniczymi, leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyka. Zawodnicy będą mieli do pokonania:

Bieg Główny – 10 km (3 pętle po ok 3,3 km). Punkt odżywczy z wodą przewidziany jest po przebiegnięciu 2 pętli.

Bieg Wczasowiczów – 2,5 km (1 pętla)

Bieg Rodzinny – ok. 1 km.

Biegi dla dzieci w czterech kat. wiekowych ( przedszkolaki, kl. 1-3; kl. 4-6; kl. 7-8 )

Klasyfikacje dodatkowe

- seniorka, senior biegu

- najlepszy zawodnik, zawodniczka z Grupy Kapitałowej PGE

- najlepszy zawodnik, zawodniczka biegu z Gminy Solina

Tym razem pobiegniemy dla Dawida

Ambasador i pomysłodawca biegu : Izabela Zatorska

1. Opis i cel zawodów:

Cross na Wyspie Energetyk to, jedyny w swoim rodzaju bieg przełajowy w Polsce. Celem biegu jest popularyzacja biegów terenowych i zdrowego stylu życia. Drugim bardzo ważnym celem będze zbiórka na pomoc w rehabilitacji Dawida Radziejewskiego. Dawid to młody wysportowany mężczyzna. Jego pasją jest kolarstwo, nordic walking, kajakarstwo i góry – Przewodnik Beskidzki, Ratownik GOPR. We wrześniu ubiegłego roku Dawid uległ tragicznemu wypadkowi samochodowemu, w jednej chwili jego świat zatrzymał się w miejscu….Doszło do złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego, konsekwencją czego jest paraliż kończyn dolnych. Jednak Dawid cały czas walczy, nie poddaje się, tego niewątpliwie nauczył Go sport, a My pomożemy Mu w tej walce…. Przewidziane są również loterie fantowe, licytacje, biegi dla dzieci i rodzin, oraz występy zespołów muzycznych z okazji dni zakończenia lata.

Wszyscy zawodnicy w czasie biegu muszą mieć na starcie maseczki, wypełnić oświadczenia o zdrowiu,mieć przypięte w widocznym miejscu numery startowe. Przed i po biegu, będzie możliwość skorzystania z przebieralni oraz toalety. IV Cross na Wyspie Energetyk PGE EO oraz Nordic Walking, jest imprezą ubezpieczoną na zasadach ogólnych. Organizator, zastrzega sobie zmiany w regulaminie oraz wprowadzenie dodatkowych klasyfikacji i nagród. Zapis na listę startową biegu jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji mailowych, wysyłanych przez organizatora na adres, podany podczas rejestracji.

Wszelkie pytania do organizatorów, prosimy kierować na adres: izatorska@op.pl,

bogusław@eko-karpaty.com oraz telefonicznie: + 48 505 545 195, +48 725 050 016.

Z pozdrowieniem:

Ambasador biegu: Izabela Zatorska

Komitet Organizacyjny Crossu

TERMIN I MIEJSCE

29.08.2020 r. Wyspa Energetyka w Polańczyku – godz. 11.00

Trasa IV Crossu przebiegać będzie leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyka, otoczonej wodami Jeziora Solińskiego. Bieg rozgrywany będzie na dobrze oznaczonych pętlach, o dużym zróżnicowaniu terenu 

 

Regulamin i zapisy: www.timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=851

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!